Ką reikia žinoti ieškant advokato?

Jeigu taip jau nutiko, kad Jums prireikė advokato – nepabijokite rinktis atsakingai ir skirti tam daug laiko, nes, pavyzdžiui, advokatas Siauliuose gali būti daug profesionalesnis nei Šilalėje vien dėl to, jog didmiestyje jis bus turėjęs daugiau bylų. Tačiau pasitaiko įvairių situacijų. Viena iš tokių – mažesnio miestelio advokatai gali turėti mažiau darbo, todėl jų laivas laikas yra ilgenis. Deja, bet net ir tai neužtikrina advokato noro mokytis papildomai – kitas advokatas, turėdamas daug bylų, gali būti užsidegęs mokymuisi ir išmokti daugiau nei laisvu laiku besispjaudantis advokatas.

Advokatas siauliuoseNebijokite patikrinti, ar advokatas žino naujausius įstatymus. Ir ne gana to, žinoti jų nepakanka – reikia bent dalį atsiminti. Tiesa, kad pirmą kartą bendraujantys su advokatu netėkšite jam į veidą klausimo „ar galite išvardinti šiais metais išleistus ar atnaujintus įstatymus?“, tačiau drąsiai galite pasidomėti, ką mano apie tam tikro įstatymo pataisą ir panašiai.

Neleiskite advokatui Jūsų apmulkinti, nebūkite per daug patiklūs. Ši situacija dažnai pasitaiko tarp vyresnio amžiaus žmonių, kuriems į akis pasakius daug gražių pažadų, faktinės informacijos nebereikia. Tiesiog patikrinkite advokato kompetenciją: paklauskite, kokiomis bylomis dažniausiai apsiima, kokie sunkumai iškyla, ar apskritai mėgsta savo darbą ir ar siekia tobulėti, ar manosi esąs viską žinantis.

Nebijokite paklausti pažįstamų nuomonės, tačiau nepasikliaukite internetiniais forumais ar atsiliepimais. Visur aplinkoje galite sutikti reklamą – prekinio ženklo logotipas ant daikto taip pat yra reklama. Lygiai taip pačiai ir su advokatais: socialiniuose ir kituose tinkluose siautėja žmonės, atsakingi už tam tikrų advokatų vardo populiarinimą ir įvaizdžio gerinimą. Tačiau Jūsų giminės, draugai ar kolegos gali patarti nuoširdžiai, jeigu bus patys susidūrę su teismais.

Taigi, šios taisyklės yra pagrindinės, tačiau egzistuoja ir begalės kitų. Svarbiausia yra pasitikėti ne tuščiomis kalbomis, o įrodymais. Advokato paieškos praktikai skiriamas didesnis laikas gali garantuoti Jūsų sėkmę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *