Įvairūs maišeliai, jų nauda ir žala

Vakuuminiai maišaiPasaulyje egzistuoja visa galybė skirtinų pakavimui skirtų medžiagų – vakuuminiai maiseliai, vienkartiniai maišeliai maistui, pakavimo plėvelės, dėžutės, įvairios pakuotės ir t.t. Jūs jau tikriausiai esate girdėję apie žalą, kurią gamtai daro plastikas ir plastikiniai maišeliai. Kaip bebūtų, žalą sukelia ne pats plastikas ar jo gaminiai, o būtent tai, kaip jis yra naudojamas ir perdirbimas. Saikingas, protingas ir tikslingas vartojimas bei atsakingas elgesys su atliekomis tikrai nepadarys jokios žalos aplinkai, todėl nereikia imtis kraštutinumų. Pašnekėkime apie skirtingas pakuotes, jų panaudojimą ir poreikį mūsų gyvenime bei tai, kaip galėtume mažinti vartojimą arba atsakingiau elgtis su aplinka.

Vienkartiniai maiseliai

Dar visai neseniai vienkartiniai maišeliai visose parduotuvėse buvo dalijami nemokamai. Taip yra todėl, jog jų kaina yra sąlyginai maža, o klientams suteikiamas patogumas persinešti savo prekes po apsipirkimo. Gaila, tačiau žmonės vienkartinius maišelius naudoja nesaikingai – dažnai jie yra naudojami ten, kur jų tikrai būtų galima išvengti. Taip pat labai daug vienkartinių maišelių yra išmetama tiesiog kur papuola, jau net nekalbant apie rūšiavimą. Dėl šios priežasties gamtai padaroma žala yra labai didelė.

Esmė yra tame, jog vienkartinius maišelius galima labai lengvai pakeisti, t.y. galima ženkliai sumažinti arba iš viso atsisakyti šio poreikio. Daugelyje parduotuvių pirkėjai raginami įsigyti ne vienkartinius pirkinių maišelius iš plastiko, o daugkartinio panaudojimo maišelius iš popieriaus ar kitų, patvaresnių medžiagų. Jie žinoma kainuoja daugiau, tačiau juos taip pat galima panaudoti daug kartų. Eidami į parduotuvę nepamirškite su savimi pasiimti krepšio ar daugkartinio maišelio – taip sutaupysite ne tik pinigų, bet ir išreikšite rūpestį gamta.

Vakuuminiai maiseliai

Maišeliai skirti maisto vakuumavimui yra daug sunkiau pakeičiami nei plastikiniai pirkinių maišeliai. Tik dėl vakuuminių maišelių galima išlaikyti produktų šviežumą ir juos tinkamai supakuoti. Kadangi alternatyvų šiam produktui praktiškai nėra (arba jos paprasčiausiai nėra labai praktiška), vienintelis dalykas kurį galite padaryti – atsakingai rūšiuoti panaudotus vakuuminius maišelius.

Vienkartiniai indai, šiaudeliai

Dar vienas labai populiarus produktas, kurio dažnu atveju galima atsisakyti. Visai neseniai pasaulį apskriejo žinia, jog daugelyje šalių plastikiniai šiaudeliai yra iš viso uždraudžiami. Į jų vietą stojo daugkartinio naudojimo metaliniai šiaudeliai. Dėl tokio sprendimo žmonės neturėtų pajausti didelio diskomforto, tačiau išvengta žala aplinkai yra tikrai didelė.

Tas pats galioja ir vienkartiniams indams. Dažnu atveju jie yra nebūtini, tad jei galite išvengti jų naudojimo, būtinai taip ir padarykite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *