Saulės elektrinių privalumai ir trūkumai

Saulės elektrinėsViena iš dažniausiai linksniuojamų problemų pasaulyje yra klimato atšilimas. Ką tai reiškia? Tai reiškia, jog turime daugiau saulės ir karščio. O ką tai reiškia? Jog galime sugeneruoti daug elektros naudodami būtent saulės energiją. Tuo pačiu saulės elektrinės gali prisidėti ir prie šio pražūtingo klimato atšilimo stabdymo, kadangi tai yra pats žaliausias ir gamtai nekenksmingiausias būdas pasirūpinti mums taip reikalinga elektros energija. Ar pastebėjote, jog būtent elektros energijos mus reikės vis daugiau ir daugiau? Ne tik įvairūs prietaisai, kurie seniau buvo mechaniniai ar varomi skystu ar kietu kuru tampa elektriniais ar akumuliatoriniais, bet net ir automobiliai pamažu tampa varomi vien elektra. Tiek Europa, tiek ir visas likęs pasaulis turi planą netolimoje ateityje visiškai atsisakyti naftos produktais varomų automobilių ir pereiti vien tik prie elektromobilių. Tai reiškia, kad saulės elektrinės bus dar aktualesnes. Tad kokie gi yra jų privalumai ir trūkumai? Ar verta jungtis prie saulės elektrinės jau dabar?

Vienas didžiausių privalumų kuriuos greitai pastebėsite prisijungę prie saulės elektrinės yra sumažėjusi sąskaita už elektros energiją. Jei esate vidutinis, standartinis elektros vartotojas, metinė jūsų namų sąskaita už elektrą turėtų sumažėti maždaug 500 eurų, o tai juk nemaži pinigai, tiesa? Be to, jei įsirengsite galingą saulės elektrinę ir energijos pagaminsite daugiau nei galite sunaudoti, valstybė yra įsipareigojusi iš jūsų nupirkti perteklių, tad tokiu būdu dar ir uždirbsite. Žinoma, tuo pačiu prisidėsite ir prie anglies dvideginio išmetamo į aplinką mažinimo, taip stabdydami globalinį atšilimą ir tausodami aplinką. Saulės energija yra visiškai atsinaujinanti, jos niekada nepristigs, todėl jums nebereikės graužtis dėl to, jog sunaudojate daug energijos.

Kaip bebūtų, kiekvienas geras dalykas turi ir savų minusų. Ne išimtis ir saulės elektrinės. Turbūt pats didžiausias minusas yra pradinės įrangos kaina. Taip, jog pradėtumėte generuoti pakankamą kiekį elektros energijos iš saulės, jums reikės investuoti nemažai pinigų. Tam, kad ši investicija atsipirktų, reikės laukti daugiau nei 10 metų (pagal dabartines įrangos ir elektros energijos kainas). Be to, saulės elektrinės yra priklausomos nuo oro – jei dažnai bus labai debesuota, pro debesis prasiskverbs mažai saulės spindulių, sugeneruosite mažiau elektros energijos ir nukrypsite nuo numatyto plano. Galiausiai, jei planuojate įsirengti saulės elektrinę savo namuose, ji gali kiek gadinti bendrą jūsų namų vaizdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *