Automobilio padangos – kokias rinktis?

Tinkamos žieminės ar vasarinės padangos pasirenkamos atsakingai. Daugelis tai pamiršta. Tokios klaidos gali kainuoti labai daug. Nuo to kaip tinkamai bus eksploatuojamas automobilis priklauso visų eismo dalyvių saugumas. Niekuomet neverta apie tai pamiršti.

Rinkoje yra labai didelis įvairių padangų pasirinkimas. Čia randamas tiek įvairių gamintojų, tiek ir modelių asortimentas. Taip pat yra ir įvairių kainų kategorijos. Kaip pirkėjui išsirinkti iš tokios gausos? Tai sunkus klausimas, į kurį vieno atsakymo nėra. Pasinaudojus patarimais bus paprasčiau apsispręsti.

PadangosKaina – tikriausiai daugeliui pats svarbiausias pasirinkimo kriterijus. Galima rasti tiek pigias, tiek ir itin brangias padangas. Ką pasirinkti priklauso nuo finansinių galimybių, tačiau perkant pigiausias padangas gali būti rizikuojama saugumu arba tuo, kad jos greitai susidėvės ir teks vėl pirkti naujas. Žinomi padangų gamintojai kasmet padangų gamybos technologijų tobulinimui ir padangų testavimams išleidžia daugybę pinigų. Atrinktos aukščiausios kokybės padangos negali kainuoti pigiai, nes tam, kad jas pagaminti reikia daug lėšų.

Kitas svarbus kriterijus renkantis – matmenys. Jie nurodomi gamintojo. Kartais automobilių savininkai renkasi šiek tiek pigiau kainuojančias padangas, kurių matmuo mažesnis, pavyzdžiui, vietoje 215/55R16 jie perka 205/55/R16. Reikia atidžiai rinktis tinkamą dydį, nes patariama pirkti vienu centimetru siauresnes arba platesnes padangas. Kalbant apie profilį, tai galima rinktis 5 procentais žemesnį arba aukštesnį. Skirtumai yra ne tik kainoje. Pavyzdžiui, matmenys, kai padanga yra mažesnio pločio, sumažina sukibimą su sausa kelio danga, tačiau važiuojant šlapia kelio danga pagerės. Taip pat mažės keliamas triukšmas ir degalų sąnaudos.

Perkant reikia žinoti ar jums reikalingos vasarinės padangos, žieminės padangos ar universalios. Daugelis vairuotojų teikia pirmenybę žiemą žieminėms, o vasarą vasarinėms padangoms. Vis dėl to, populiarios ir universalios. Tai leidžia taupyti pinigus, nes įsigijus vieną universalių padangų komplektą bus išleista mažiau pinigų. Jums nereikės kiekvieną pavasarį ir rudenį jas keisti. Verta žinoti, kad toks sprendimas ne visuomet geras. Ypatingai tuomet, kai žiemą važiuojama sunkiai pravažiuojamais ar ledu padengtais keliais. Tuomet verčiau rinktis geras žiemines ir atskirai vasarines padangas. Universalios labai gerai neatlieka visų funkcijų.

Visai nesvarbu ar jums reikalingos naujos vasarinės padangos, ar žieminės, o gal norite įsigyti universalias. Svarbiausia, kad jas pirktumėte iš patikimų pardavėjų. Taip pat pasirinktumėte pagal reikiamus kriterijus. Tuomet saugus eksploatavimas bus užtikrintas ir beliks tik patiems atidžiai vairuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *