Ruošiamės kelionei po Europą

Keliaukite EuropojeManau, kiekvienas bent kartą pasvajoja apie bohemišką gyvenimą, kai meti visus įsipareigojimus ir pasileidi į pasaulį laimės ieškoti, kaip kokiame Žiulio Verno romane. Nedidelę svajonęs dalė mums su draugais pavyks įgyvendinti šią vasarą. Puiki kompanija, Europos žemėlapis, „Lonely Planet“ kelionių gidas, kemperių nuoma Vilniuje, skirtingų kalbų žodynai, maistas, gėrima, atsargos – ir mes jau būsime kelionėje ant ratų. Kol kas visi dar tik planuojame kelionę, renkamės svarbiausius daiktus, brėžiame būsimą maršrutą.

Kodėl keliauti taip

Pirmiausiai buvo daug diskusijų, kaip keliauti. Kemperių nuoma Vilniuje ne iš karto visiems atrodė kaip geriausia alternatyva. Daug kas vis dar laikėsi minties, kad nuostabu būtų keliauti autostopu, kaip tada prieš 20 metų, kai buvome paaugliai. Tačiau teko atsižvelgti į realybę. Kaip ten bebūtų, kelionių ir maišto dvasia yra tikrai šaunus dalykas ir didelis malonumas, bet dabar reikia žvelgti realybei į akis. Visi turime išsilavinimus, darbus, normalias pajamas, o dauguma yra sukūrę šeimų ir netgi pratęsę savo geneologinę liniją. Tad nejaugi teks tystis su visa šeimyna ant kelio ir stovėti su į viršų iškeltu nykščiu? Bet skristi lėktuvais į viešbučius ir ten gulėti prie žydro baseino irgi yra kažkaip nelabai. Primena tas įprastas keliones, o mes čia norėjome įvesti daugiau kažkokios neva bohemos. Tad ką daryti? Ir taip bediskutuojant priėjome išvados, kad bus labai gerai keliauti tiesiog su kemperiais.

Kiekviena šeima išsinuomos savo namą ant ratų ir leisis į kelionę, vyksime tokie penki kemperiai – tai jau visa gauja. Jeigu labai norėsis tos linksmos ir nuotykių kupinos dvasios, tai tuomet galėsime, kas norėsime, paimti ant kelio tranzuojančius žmones, juk tai ne problema. Visi, kas kadaise tranzavo, vėliau patys paima pakeleivius.

Planas

Planuojame pirmiausiai keliauti link Pietų, būtent į Balkanus. Su kepmeriais ten turėtume rasti daug gražių vietų, kur galima pernakvoti. Be to, tai šalys, kuriose nėra taip tobulai išvystyta infrastruktūra. Tai šalys, kur žmonės dar nėra atsigavę po įvairių krizių. Tad nėra ko stebėtis, kad ir visa aplinka apie tai kalba, atskleidžia tau vietos ypatybes. Taigi, ten keliauti smagu, tačiau reikia nusiteikti ir tam, kad bus sunkumų, ypač Bosnijoj ir Hercegovinoje. Ten kelionė ne tokia kaip Vilniuje, kai didelis eismas, bet lygu. Ten daug keliausime tiesio kalnais ir kalneliais, ten pamatysime puikių kraštovaizdžių, bet reikės jais ir važiuoti patiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *