Kokiems gyvūnams prireikia veterinaro pagalbos

VeterinarijaNors paprastai įsivaizduojame, kad veterinaro paslaugos reikalingos tik šunims ar katėms, yra aibė gyvūnų, kuriuos veterinarams atveža žmonės.

Šunys

Turbūt kiekviena vet klinika Vilniuje dažniausiai pas save sulaukia būtent keturkojų pacientų – šunų. Miesto gyventojai vis tiek nori išlaikyti ryšį su gamta, dėl to dažnai perka šunis ir juos augina. Šuns turėjimas priverčia kasdien išeiti į lauką, išvesti šunį. Taip pat tai leidžia tiesiog išlaikyti tam tikrą sveikesnę nuotaiką, kurią mums suteikia keturkojai. Kodėl pas veterinarus ateina šunų šeimininkai? Jie kreipiasi dėl pačių pirmųjų apžiūrų, skiepų, taip pat dėl įvairių ligų. Aišku, ir dėl kastracijos, sterilizacijos. Kartais gyvūnai turi kailio problemų, kartais žarnyno, arba būna susižeidę. Kai kuriems gyvūnams dedamas specialus čipas su elektroniniu būdu įrašyta informacija, ir tada tokį augintinį galima vežtis visur su savimi į užsienį.

Katės

Taip pat pas veterinarus dažnai patenka ir katės. Neretai – beglobės, surastos žmonių, atvežtos sutvarkyti, sterilizuoti, taip pat pagydyti, o kartais ir užmigdyti. Gyvūnų globos organizacijos kartais vykdo tokias paramos akcijas, kurių metu siūloma nemokamai pagavus lauko katę vežti į veterinarijos kliniką ir ją sterilizuoti. Tokiu būdu siekiama kontroliuoti per didelį kačių gimstamumą ir jas apsaugoti nuo neplanuoto dauginimosi. Ir tai, aišku, yra veiksmingas būdas. Taip katės, kaip ir šunys, klinikose atsiranda, nes reikia skiepų ir kitokių prevencinių priemonių.

Dekoratyviniai triušiai

Retesni, tačiau taip pat priežiūros reikalaujantys gyvūnai – dekoratyviniai triušiai. Jie mieli, jie teikia visiems džiaugsmą, nes jie tikri pūkuotukai, mielumo įsikūnijimai. Kartais triušiai gali susirgti, taip pat juos reikia skiepinti, ir aišku, jeigu nesinori palikuonių: sterilizuoti. Kaip žinia, triušiai pastoja kiekvieno lytinio akto metu, todėl yra ir pasakymas "kaip triušiai". Norintys auginti keletą triušių, tačiau jų nedauginti, verčiau atvežtų pas veterinarą sterilizavimui.

Gyvuliai iš ūkio

Labai dažnai pas veterinarus yra atvedami ir stambesni gyvūnai. O tiksliau – veterinarai atvyksta pas tokius žmones dėl šio reikalo. Gyvūnai, galvijai gali negaluoti, sirgti, neduoti pieno, nesiveršiuoti, arba kaip tik – gali būti komplikuotas gimdymas ir pan. Pramoniniu būdu daug galvijų auginančios fermos turi nuolatos aptarnaujančius veterinarus, tačiau taip akylai į šią situaciją apskritai nežiūri. O štai žmonės, kuriems ūkis yra prioritetas, kurie turi tik po vieną karvutę ir vieną arkliuką – jie rūpinasi savo gyvūnais kaip šeimos nariais ir veterinarus kviečia dėl didelio rūpesčio. Dekoratyviniai paukščiai. Egzotiniai ropliai. Dekoratyviniai graužikai. Tai irgi gyvūnai, kuriems prireikia veterinaro priežiūros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *