Taupanti nuotaka žino, kad ji yra ne tik nuotaka, bet ir vestuvių planuotoja. Reikia suplanuoti tiek daug visko. Atrodo, tai buvo tik romantiškas vakaras, tik vienas žiedas, tik vienas lengvas „taip“ ir romantiška svajonė kaip iš filmo, o dabar – paaiškėja, kad du mėnesiai iki vestuvių yra kritiškai mažai, nes reikia daug visko suplanuoti. O ir išlaidos didžiulės. Tačiau jūs nebūtinai turite stengtis pateisinti visų kitų žmonių lūkesčius – galite turėti savus ir tiesiog vestuves planuoti taip, kaip labiau patinka jums. Todėl galite ir pataupyti. Kaip neišleisti vestuvėms per daug?
Rinkitės ne „piko“ metą
Jeigu norite tikrai sutaupyti kone dvigubai, tai rinkitės ne „piko“ metą. Koks tai laikas? Tai – karšti ir gražūs vasaros savaitgaliai, dažniausiai šeštadieniai. Jeigu būtinai norite tuoktis šiltuoju metu, galite tą padaryti pavasarį, o gal rugsėjį. Galite ir vasarą, tačiau tada rinkitės savaitės dieną, kurios metu žmonės nesituokia. Pavyzdžiui, mažai vestuvių pamatysite pavasarį, todėl ir kainos tokiu metu visur bus mažesnės, o pasirinkimas didelis. Sakykime, kažkas kažko dar bus negrąžinę po savaitgalio, tuomet antradienis labai gerai tiktų. Tikrai sutaupysite visais atžvilgiais.
Švęskite kaime
Taupant dar labiau, atsisakykite brangios šventės vietos nuomos. Gera vestuvių planuotoja visada turi turėti ir pigią alternatyvą – šventimą kaime. Daugumai žmonių net ir paprastas kaimas yra kažkas egzotiško ir išskirtinio, tad nebijokite savo draugams ir giminėms parodyti, kaip atrodo tikri valstietiški reikalai, ir švęskite vestuves ten. Nereikės už nieką mokėti, bus labai smagu. Viską darykite vienoje vietoje – nereikės mašinų. Tame pačiame kaime ir susituokite. Tada nereikės važinėti nuo vietos iki vietos su didžiule vilkstine, nereikės nuomotis prabangios mašinų kolonijos. Galite tiesiog pas vietinį ūkininką paprašyti pasiskolinti vežimą su arkliais, jį papuošti gėlėmis, ir būtent jame tegul paveža jaunuosius nuo bažnyčios iki šventimo sodybos, visi kiti patys ateis.
Įdarbinkite ir draugus
Dar vienas būdas taupyti – įkalbinti draugus, kad jie padėtų ir būtų už kažką atsakingi. Kad kas nors atvyktų su muzika ir ją paleistų, kad kažkas padėtų su maistu, kad kažkas pravestų renginį. Už visa tai draugams atsidėkosite kažkuo, o dabar prašykite jų padėti. Įdarbinkite studentus ten, kur negali padėti draugai – paserviruoti stalą, nufotografuoti renginį ar pan. Nemeskite darbo savo, ir 3 dienos prieš vestuves neturėkite pravaikštų dėl pasiruošimo, nes taip prarasite pinigus.