Kur sėdėti mini buse?

AutobusaiKartais, važiuojant tarpmiestiniu autobusu ar mikriuku, akivaizdu, kad sėdėti teks cia ar cia. Tačiau kartais perkate bilietą tiesiai iš vairuotojo ir autobusas arba mini busas yra platus galimybių laukas – galite prisėsti įvairiose vietose. Kur sėdėti? Rinktis yra iš ko, tačiau dažniausiai sėdėjimo vietą žmonės renkasi atsižvelgdami į socialinius faktorius, nes pačios kėdės būna vienodai patogios, arba beveik vienodai.

Skirtingi patogumai

Jeigu kalbėtume, kur patogu ir kur nepatogu sėdėti minibuse, pirmiausiai pradėtume nuo pirmosios eilės. Sakykime, trumpa kelionė mini busu ar mikro autobusu, gal taip neišvargins žmonių, kad šie imtų snausti autobuse. Tačiau, jeigu taip atsitiktų, ką tada daryti? Tada priešais jus nusileis kito žmogaus sėdynė. Tai išties erzinantis dalykas, nes Lietuvoje keleiviai, sėdintys priešais, niekuomet nepaklausia sėdinčiųjų už jų, ar gali nusileisti sėdynę. Vieną akimirką tu sėdi patogiai su kompiuteriu ir kavos puodeliu, kitą akimirką, ponia, sėdinti priešais, visu greičiu atsilošia kėdę, sutraiško tavo kompiuterį ir išlieja kavą. Ir jokio „atsiprašau“, tik demonstratyvus ignoravimas ir dar koks garsiai ištartas „ko čia man taip nepatogu“. Tad norintieji išvengti tokių nepatogumų, turėtų rinktis pirmąją eilę – tada iš priekio tikrai niekas neužrioglins savo sėdynės. Kai kurios sėdynės viduryje turės pakeltą grindų dugną, nes sėdėsite virš padangos arba virš bako. Jeigu jums nepatogu, ten nesėskite. O gal kaip tik bus patogiau.

Mažos sėdynės dešinėje

Kai mikro autobusas būna suskirstytas į tris arba dvi sėdynes kairėje ir po vieną kėdę dešinėje, ten atsisėsti didžiausia pagunda kyla sociofobams. Statistiškai, saugiau sėdėti vairuotojo pusėje, tačiau intravertui sociofobui statistika nerūpi – jis tenori sėdėti vienas, kad ir kaip prisiplojęs prie sienos.

Didelės sėdynės kairėje

Analogiškai, dešinėje sėdi tie, kas nori tiesiog atsisėsti plačiau. Pavyzdžiui, ateinate su savo bilietu, kuriame pažymėta vieta prie lango, ir ten randate 1,5 žmogaus vietos užimantį žmogų, o jums belieka kitos kėdės pusė. Patarimas: nebijokite parodyti, kad mokate skaityti ir pasiūlyti žmogui atsisėsti į savo vietą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *