Kieto kuro katilai: už ar prieš?

Nuosavo namo šildymas kartais tampa tikru galvos skausmu, nes ne visada yra paprasta nuspręsti, kokie katilai galėtų geriausiai pasiteisinti. Vienas dažniausių pasirinkimų – tai kieto kuro katilai, tačiau neretais atvejais dvejojama, ar tokia pasirinkimo galimybė tikrai galėtų būti pačia palankiausia. taigi, kokie yra kieto kuro katilų didžiausi privalumai ir trūkumai?

Vienas didžiausių privalumų yra tai, kad šių katilų išlaikymas kainuoja pigiau nei dujinių, elektrinių ar granulinių katilų. Kietas kuras šiuo metu yra pigiausias, tad norint, kad katilo išlaikymas nereikalautų didelių investicijų, tokia pasirinkimo galimybė tikrai gali būti pačia palankiausia.

Katilai kietam kuruiGalite rinktis iš daugybės įvairių siūlomų kieto kuro katilų, ir tikrai visada galėsite atrasti tokius katilus, kurie galėtų geriausiai pateisinti jūsų lūkesčius. Jei išsirinkti tam tikrą šildymo įrenginį yra gana sudėtinga, galite paprasčiausiai pasikonsultuoti su pardavėjais, ir jie jums visada galės padėti atrasti pačius geriausius pasirinkimus. Visai nesvarbu, kokią prekybos vietą nuspręsite pasirinkti, galite būti užtikrinti, kad rasite pakankamai gausų šių katilų pasirinkimą, todėl visada bus galima atrasti pačius geriausius šildymo įrenginius.

Taip pat svarbu yra tai, kad kieto kuro katilai nekainuoja labai brangiai, tad tuo atveju, jei pinigų suma, skirta šildymo įrenginiui, yra gana ribota, tokia pasirinkimo galimybė iš tiesų gali puikiai pasiteisinti, ir įsitikinsite patys, kad kainos yra pakankamai nedidelės.

Vis dėlto, tenka pripažinti, kad šie katilai turi ir tam tikrų trūkumų, kurių didžiausias yra tai, kad kietą kurą tenkapapildyti pakankamai dažnai (kas kelias valandas). Taip pat tenka pagalvoti, ar turėsite pakankamai vietos sandėliuoti kietą kurą, nes jam gali tekti paskirti gana nemažai erdvės, jei yra norima, kad atsargų užtektų ilgam. Nuosavų amų gyventojams paprastai tai nėra problema, nes kietam kurui galima įrengti malkinę ar kitą plotą, skirtą sandėliuoti kurą.

Kai bebūtų, kieto kuro katilus yra nusprendžiama pasirinkti iš tiesų dažnais atvejais, ir tokia galimybė gali tikrai puikiai pasiteisinti. Jums nereikės nerimauti, kad šildymo kaina bus gana didelė, o šaltuoju metų laiku tai yra tikrai labai aktualu. Pasirinkę kieto kuro katilą tikrai galėsite sutaupyti pinigu, ir galite net neabejoti, kad tokiu pasirinkimu jums tikrai nereikės nusivilti.

2 komentarai

  1. Planuojant įrengti nuosavo namo šildymo sistemą, verta pagalvoti ir įvertinti ne tik šildymo būdą su kietu kuru, bet ir apmąstyti alternatyvius būdus, kaip pvz.: šildymo sistema su šilumos siurbliais oras-vanduo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *