Kaip susiję automobilio šviesos, mūsų akys ir pasakymas „akių šviesa“

Xenon D1SKartais pažvelgus į automobilį atrodo, kad https://www.autosviesos.lt/d1s-xenon-lemputes tikrai padėjo įsigyti puikų apšvietimą. Jeigu automobilis turi geras ir gražias šviesas, jos niekada nelieka nepastebėtos. Tačiau kaip siejasi iš tiesų automobilių šviesos ir kitokios šviesos? Ir kuo jos panašios į akis?

Automobilių šviesos panašios į akis

Pažvelgus į hella 5dv 008 290-00, gal ne iš karto pasakysi, kad auto šviesos tokios jau panašios į žmogaus akis. Tačiau daugybė žmonių patikintų, kad tų panašumų yra tikrai daugiau negu jūs įsivaizduojate, ir auto šviesos iš tiesų turi labai didelį vizualinį panašumą į akis. Jeigu personifikuojame automobilį ir jį įsivaizduojame kaip kokį gyvūną, tuomet jo priekis – tarsi gyvūno snukis, o šviesos – tarsi akys. Ir viskas tame gerai. Tačiau panašumų yra ir optikoje, o ne tik išvaizdoje.

Kaip sąveikauja akys ir šviesa

Pirmiausia reikėtų dar kartą prisiminti, kaip gi susijusi šviesa ir akys fizikoje. Šviesa patenka į akį ir spindulys lūžta, eidamas per lęšiuką (ne tą iš optikos salono, o natūralų). Taip pat pereina spindulys per stiklakūnį. Tuomet susiformuoja vaizdas ragenoje (apverstas). Tuomet visa tai suvirpina ten esančius daugybę nervinių galūnėlių ir signalas siunčiamas į smegenis. Smegenyse vaizdas atverčiamas ir mes jį imame suvokti. Taip bent jau rašoma vadovėliuose, kad viskas, ką matote, veikia būtent taip. Tačiau tuo patikėti yra taip sunku, kad net galima vėl imti tikėti religija.

Kodėl sakoma „akių šviesa“

Kai sakoma taip, turima omeny ne tai, kad akys pačios šviestų. Iš tiesų yra tik akių šviesa. Nes savaime akyse yra tiesiog stiklakūnis – skaidri masė, kuri tamsoje yra visiškai tamsi. Akys yra baltos tik šviesiu metu, nes tuomet jos sugeria tą šviesą.

Tačiau šis posakis labiau susijęs su pasakymu „akys – sielos veidrodis“. Šis posakis reiškia tikrai daug, ir mes galime tikėti siela, galime ir netikėti. Bet visgi, kai bendraujame su žmogumi, jaučiame tik tai, kad tikras bendravimas yra tik pasižiūrėjus žmogui į akis. Jeigu to nepadarome – kažkas tuomet ne taip, kažkas yra negerai. Taigi, reikėtų turėti omeny tokį dalyką ir tikėtis, kad akys iš tiesų yra kažkas daugiau, o ne tik fizika. Kitaip, negu tuomet, kai kalbame apie, pvz., automobilio šviesas, kurios iš tikrųjų yra tik fizika ir elektronika, ir viskas kartu, ir tai gali veikti net ir labai gerai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *