Visą dieną sunkvežimyje – kaip išlikti sveikam?

Savo sveikata besirūpinantys vairuotojai stengiasi imtis visokių priemonių, kad netaptų tais banginio dydžio vairuotojais, nuo sėdėjimo, nejudrumo ir prastos mitybos tapusiais priešais sau patiems. Štai https://www.truckfind.lt/specializacijos/sunkvezimiai-savivarciai-su-kranu tokį sunkvežimį vairuojantys žmonės taip pat lengvai gali nutukti ir susirgti, jeigu nesirūpins savo sveikata. Ką reikėtų daryti, kad vairuojant tokias transporto priemones, jaustumėtės gerai.

Rinkitės gerą transportą

Sunkvežimiai ieškantiemsKaip žinia, sunkvezimiu pardavimas gali būti labai įvairus. Vieni pardavinės kažkur pigiau, tačiau prastus. Už gerus reikės mokėti truputį daugiau. Siekiant sveikatos sau pačiam, reikėtų tikrinti, kad sunkvežimis neskleidžia toksiškų dujų į saloną, kad yra veikiantys kondicionieriai, kad yra tikrai patogi sėdynė, kuri leidžia ne tik smagiai sėdėti, bet ir išlaikyti taisyklingą kūno padėtį. Kai kurie vairuotojai ant šių sėdynių specialiai montuoja ir masažuojančius užvalkalus, kad taip bent šiek tiek būtų išjudinama kraujotaka.

Sportuokite prieš darbą ir po darbo

Svarbiausia problema sunkvežimio vairuotojui – tai judrumas ir nejudrumas. Kiekvienas vairuotojas gali atsikelti anksčiau ir prieš darbą pasportuoti bent 30 minučių. Įrodyta, kad tai tikrai efektyvu ir reikalinga. Mat bent 30 minučių per dieną sportuojantis asmuo visuomet šiek tiek pajuda ir taip išsaugoja savo sveikatą. Kai tas, kuris neskiria net tiek laiko judesiui, greitai pats save gali pasmerkti ligoms. Taip pat svarbu, kad ir po darbo ne griūtumėte ant sofos, o užsiimtumėte kokia nors judresne veikla. Nupjautumėte žolę, žaistumėte su vaikais ar darytumėte kitus dalykus.

Darykite pertraukėles, pasivaikščiokite

Darbo metu visuomet stenkitės pailsėti ir išlipti, kada tik tai įmanoma. Pertraukėlės metu ne sėdėkite ir skrolinkite feisbuką, o pasivaikščiokite po aikštelę, pakrutinkite sąnarius ir raumenis, galite padaryti tempimo pratimus.

Neškitės į darbą sveiką maistą ir venkite užkandinių

Taip pat tik nuo jūsų priklausys, ką valgysite. Vairuotojai labai mėgsta užkandines, tačiau ten nerasi nė vieno sveiko patiekalo. Sveikas maistas – tai pagrinde baltyminis, riebaluose nekeptas ir riebiais padažais neapterliotas maistas su daržovėmis. Taip pat vaisiai, daržovės užkandai. Venkite visokių bandelių, duonų, saldumynų, lengvų angliavandenių ir riebalų. Neškitės maistą dėžutėse: salotas, vištieną, vaisius, daržoves, vieną kitą grūdų batonėlį. Tačiau atminkite, kad valgyti jums reikia tikrai nedaug, nes dirbate sėdimą darbą. Laikykitės 8/16 mitybos režimo, kuomet praleidžiami pusryčiai (juk iš tiesų ryte valgyti ir nenorite, ar ne), valgoma tik 12 val. dienos, valgyti galima iki 8 val. vakaro, o paskui leidžiama organizmui badauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *