Variklio alyva ir jos keitimas

Alyva automobiliuiLabai dažnai variklio alyva įvardinama kaip svarbiausia norint užtikrinti sklandų automobilio darbą. Šiuo metu pasirinkimas gausus, o vienas iš geriausių gaminių – Castrol 5w40. Norint, kad transporto priemonė visuomet būtų geros būklės reikia ja nuolat rūpintis. Taigi, ką būtina žinoti kiekvienam automobilio savininkui apie variklio alyvas?

Labai svarbu žinoti kada reikia keisti alyvą. Priklausomai nuo gamintojo yra nustatomos rekomendacijos. Laiko intervalas skaičiuojamas nuo nuvažiuotų kilometrų arba nuo mėnesių trukmės. Dažniausiai nustatomas 15 000 kilometrų intervalas, kuris prilyginimas 12 mėnesių laikotarpiui. Kitas dažnai įvardinamas laiko intervalas 24 mėnesiai arba 30 000 kilometrų. Kaip jau buvo paminėta, kiekvienas gamintojas nustato savo rekomendacijas, kuriomis ir derėtų vadovautis, nes skiriasi automobilio variklio galia, kuro tipas, pagaminimo metai ir pan.

Europos žemyne automobiliams skirta alyva dažniausiai yra sintetinė. Galime rasti ir pusiau sintetinę, o mineralinė alyva jau beveik nebenaudojama. Visiškai sintetinė tapo populiari dėl įvairių priežasčių. Viena iš jų – ilgas tarnavimo laikas. Pavyzdžiui, su tokia alyva galima pravažiuoti daugiau kaip 40 000 kilometrų. Svarbu paminėti ir tai, kad alyvą reikia pirkti tik iš patikimų pardavėjų, nes kitaip rizikuojama pakenkti varikliui ar nesulaukti taip žadamo efekto. Pardavėjas pagal automobilį parinks tinkamą alyvą. Taip pat bus garantuota aukščiausia kokybė. Verčiau venkite pirkti automobiliui skirtas prekes turguose ar kitose neaiškiose vietose. Juk tokios prekės gali būti lengvai padirbtos, o tai gali pakenkti varikliui, kurio remontas kainuoja tikrai brangiai. Pavyzdžiui, įsigiję Castrol 5w40 būsite tikri, kad varikliui ne tik, kad nepakenksite, bet dar ir turėsite naudos.

Kuo svarbus variklio alyvos keitimas? Visiems norisi, kad variklis tarnautų kuo ilgiau. Paprasčiausias būdas – reguliariai keisti alyvą. Tam būtina naudoti tik kokybiškus gaminius. Taip pat reikia keisti ir alyvos filtrus. Tokiu būdu bus užtikrintas sklandus darbas: sumažinta trintis, nusidėvėjimas, suteptos stūmoklių, žiedų ir cilindro sienelės. Be to, greičiau atvės, kai kurios variklio dalys. Variklio alyvos keitimas yra labai populiari autoservisų paslauga. Retai, kuris savininkas abejoja ir nukelia alyvos keitimo darbus į vėlesnį laiką, nes žino, kad variklis automobiliui yra labai svarbus.

Kiekvienas automobilio savininkas nori kuo ilgiau važinėti savo transporto priemone. Laiku ir tinkamai pasirūpinus priežiūra galima tai užtikrinti. Įsigijus Castrol 5w40 variklio alyvos bus pasirūpinta varikliu. Tai leis ilgam pamiršti apie alyvos keitimo darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *