Purkštuvai žemės ūkyje – kokį rinktis?

Purškimo įrangaŪkininkai kiekvienais metais galvoja kaip padidinti derlingumą ir kuo našiau dirbti laukuose, todėl itin aktuali tampa efektyvi pasėlių priežiūra. Šiam darbui tampa aktualūs purkštuvai, kurie naudojami tam, kad galima būtų greitai išpurkšti net ir didelius plotus pasėlių.

Kam reikalingas purkštuvas žemės ūkyje? Jei nesate ūkininkas ar dar tik pradėsite savo veiklą žemės ūkyje, tai verta daugiau sužinoti apie šią techniką. Su purkštuvu jūs atliksite pačius svarbiausius darbus, kurie leis jūsų derliui užaugti. Lauko purkštuvai naudojami purkšti herbicidus, pesticidus, skystas trąšas ir viską ko prireiks jūsų derliui. Taip pat reikia paminėti ir tai, kad su didelio našumo purkštuvai leis sumažinti derliaus užauginimo savikainą ir išauginti ekologiškesnėmis sąlygomis savo derlių, nes viskas bus atliekama itin tiksliai apskaičiuojant, kiek kokių trąšų ar kitų medžiagų reikia purkšti.

Tam, kad žinoti kokį purkštuvą rinktis, reikia žinoti, ko iš jo tikitės ir kokio dydžio jūsų ūkis. Tarkim, jei pasėlių plotai labai dideli, tai reikia rinktis didelio našumo purkštuvą. Jais per vien dieną galima nupurkšti didelį plotą, pavyzdžiui, apie 100 hektarų. Toks purkštuvas atliks darbą labai efektyviai. Taip pat reikia žemės ūkio techniką rinktis tokią, kuri pritaikyta tam tikriems darbams. Nuo paskirties priklauso ir purkštuvo pasirinkimas, nes tas, kas tinka javų purškimui, visai netiks tiems, kurie užsiima sodininkyste. Taip pat reikia atsižvelgti, koks žemės reljefas t.y. lygus ar kalvotas. Pagalvokite, kiek purškimų reikės atlikti ir pagal tai rinkitės geriausią iš pasiūlytų.

Kaina dažnai būna lemiamas veiksnys. Vis dėl to, vadovautis vien finansais neverta. Žemės ūkyje technika naudojama ne mažiau, nei 10 metų, o tai reiškia, kad kainą reikia dalinti iš maždaug 10 – 15 metų. Pagalvokite ar per visą šį laikotarpį norite patikimo pagalbininko? Įsigiję pigų purkštuvą rizikuojate tuo, kad jis nuolat ges, nuolat reikės jį remontuoti, nuolat nebus laiku atliekami darbai ir t.t. Juk pasėliai nepalauks, kol jūs suremontuosite purkštuvą. Darbus reikia atlikti paskirtu laiku. Tai labai svarbu norint užauginti gerą derlių.

Kuo efektyvesnė pasėlių priežiūra, tuo geresni rezultatai, o juk ūkininkams nieko nėra svarbiau, kaip gauti kuo didesnį derlių. Tam būtina pasirinkti tinkamą žemės ūkio techniką, juk palyginus su tuo kaip buvo dirbama be technikos pagalbos ar su pačiais pirmaisiais purkštuvais, tai dabar darbo našumo rezultatas kur kas geresnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *