Ką reikia žinoti apie ekologiškas trąšas?

Šiuo metu dirva gali būti tręšiama įvairiomis trąšomis. Vienos iš jų cheminės, kitos natūralios. Šiuo metu labai populiarios yra ekologiškos trąšos, kurios kartu su ekologijos mada, vis dažniau atsiduria tiek didelių ūkininkų ūkiuose, tiek ir žmonių daržuose ar soduose. Ką reikia žinoti apie natūralų tręšimą?

EkologijaTikriausiai nesuklysime, kad pati paprasčiausia trąša, kuri yra natūrali, galima padaryti paprastomis namų sąlygomis. Tai – kompostas. Be to, tai tokios trąšos, kurių gamybai nereikia skirti daug pinigų. Tereikia pasigaminti arba įsigyti komposto dėžę ir dėti augalinės kilmės atliekas. Tiesa, jei norėsite greitesnių rezultatų, tai reikės įsigyti specialų priemonių, kad greičiau gamintųsi kompostas. Kompostas yra viena iš populiariausių ekologiškų trąšų. Tiesa, norint pagaminti kompostą reikės laukti ilgai. Tai nėra greitai pagaminamos trąšos. Jei neturite laiko tiek laukti, tai galite arba įsigyti jau pagamintas trąšas, arba rinktis kitus būdus.

Dar vienas puikus būdas tręšti natūraliomis priemonėmis – pelenai. Tiesa, priklausomai nuo sudeginto medžio rūšies, galima pasiekti skirtingus tikslus. Tręšiant tokiomis trąšomis augalai gaus visas reikalingiausias medžiagas, kaip kalcis ir magnis. Be to, pelenai padeda geriau pasisavinti tokias medžiagas, kaip fosforas ir kalis. Taip pat pelenų įterpimas į dirvą turi kitą teigiamą poveikį. Dirva tampa daug puresnė, o tai labai gerai veikia augalų šaknyną.

Jeigu geriate kavą, tai nevalia išmesti kavos tirščius. Tai dar viena natūrali trąša. Tiesa, tokia trąša labiau naudojama kambariniams augalams tręšti, nes kavos tirščių žmonės neturi tiek daug. Kavos tirščiai naudingi tuo, kad padaro žemę rūgštingesnę bei tuo pačiu puresnę. Tai teigiamai veikia kambarinius augalus. Be to, ne tik kavos tirščiai, bet ir arbatos likučiai puikiai tinka norint pagerinti augalų būklę.

Ne visada turima tiek laiko gaminti trąšas. Taip pat kartais gerų trąšų reikia dideliems plotams, todėl norint, kad būtų naudojamos ekologiškos trąšos reikia pirkti jau pagamintas. Šiuo metu yra daug gamintojų, kurie siūlo natūralias trąšas rinktis vietoje įprastų. Tai puiki galimybė tręšti augalus natūraliomis trąšomis ir turėti sveikesnę užaugintą produkciją.

Nors daugelis nueina į parduotuvę ir nusiperka pirmas pamatytas trąšas arba perka tas, kurioms tuo metu galioja akcija, tačiau rinktis reikėtų atidžiau. Ne visos trąšos yra geros, norint turėti ekologišką derlių. Rinkitės atidžiai ir galėsite džiaugtis ne tik dideliu derliumi, bet ir kurdami ekologišką aplinką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *